Overname van een handelszaak:
15 knelpunten onder de loep
Mr. Vanessa Ramon en mr. Mariël Van Vynckt (Cygnus Advocaten)
Webinar op donderdag 18 maart 2027
Cryptomunten en de fiscaliteit
Mr. Dave van Moppes (Tuerlinckx Advocaten)
Webinar op donderdag 28 januari 2027
Verzekeringsrecht:
recente wetgeving en rechtspraak anno 2027
Mr. Sandra Lodewijckx (Lydian)
Webinar op vrijdag 19 maart 2027
Aansprakelijkheid voor gebrekkige producten:
de uitbreiding van Boek 6 BW
(inclusief handboek)
Dhr. Constant De Koninck (Rekenhof)
Webinar op donderdag 20 mei 2027
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker onze voordeelformules!
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Met tussenkomst van de kmo-portefeuille
Bestuurdersaansprakelijkheid
bij cyberincidenten
Dhr. Bernd Fiten en dhr. Bram Goetry (CRANIUM)
Webinar op vrijdag 29 januari 2027
Aankoop grond met verplichting muur te bouwen. Is voor Vlabel last die bij prijs moet gevoegd worden (LegalNews.be)
Auteur: LegalNews.be
Publicatiedatum: 12/06/2020
De aan de koper van een grond opgelegde verplichting om op zijn kosten op het verkochte goed een muur te bouwen, dewelke die grond zal scheiden van het overblijvend eigendom van de verkoper, is een bij de prijs te voegen last. Het is aan de partijen om deze last te schatten.
Bij deze schatting mag rekening gehouden worden met de kans dat de verkoper later de mandeligheid zal willen verkrijgen en hiervoor een vergoeding zal moeten betalen aan de koper.
Lees hier het standpunt op de website van Vlabel (Standpunt nr. 20036 van Vlabel van 27 april 2020)
Artikelen over het nieuwe goederenrecht op Legal.News.be
Lees volgende artikelen:
- Burenhinder: wat wijzigt er na de Wet van 4 februari 2020 houdende boek 3 “Goederen” van het Burgerlijk Wetboek, gepubliceerd in het Staatsblad van 17 maart 2020 (LegalNews.be)
- Eigendomsrecht: een overzicht van de nieuwe artikelen, telkens verduidelijkt met de motivering uit de Memorie van Toelichting (LegalNews.be)
- Erfpacht en opstal: wat zijn de motieven voor de wijzigingen in de Wet van 4 februari 2020 houdende boek 3 “Goederen” van het Burgerlijk Wetboek, gepubliceerd in het Staatsblad van 17 maart 2020? (LegalNews.be)
- Vruchtgebruik: rechten en verplichtingen van partijen wijzigen door de hervorming Wet van 4 februari 2020 houdende boek 3 “Goederen” van het Burgerlijk Wetboek, gepubliceerd in het Staatsblad van 17 maart 2020. Deel 1 : wat wijzigt er inzake rechten?(LegalNews.be)
- Vruchtgebruik: rechten en verplichtingen van partijen na de Wet van 4 februari 2020 houdende boek 3 “Goederen” van het Burgerlijk Wetboek, gepubliceerd in het Staatsblad van 17 maart 2020. Deel 2 : wat wijzigt er inzake verplichtingen? (LegalNews.be)
Vier praktijkgerichte webinars on demand over de hervorming van het goederenrecht
De Wet tot hervorming van het goederenrecht van 4 februari 2020 (Staatsblad van 17 maart 2020) zal in werking treden op 1 september 2021. Deze wet is revolutionair en bevat volledig nieuwe bepalingen inzake eigendom, mede-eigendom, erfpacht, opstal, vruchtgebruik, erfdienstbaarheden, hypothecaire publiciteit, enz.
LegalNews.be biedt u in 4 ‘webinars on demand’ een mooi overzicht van deze wijzigingen.
U kijkt waar en wanneer u wilt!
Er zijn twee opties:
- €119 (excl. 21% btw) voor 2 webinars on demand naar keuze (3 punten)
- €149 (excl. 21% btw) voor de 4 webinars on demand (6 punten)
Webinar 1. Het nieuwe goederenrecht: een algemeen overzicht
Dr. Siel Demeyere, advocaat Eubelius, Instituut voor Goederenrecht KU Leuven
Webinar 2. Mede-eigendom
Mr. Frank Burssens, advocaat-vennoot Everest, gastprofessor KU Leuven
Webinar 3. Erfpacht, opstal en vruchtgebruik
Mr. William Timmermans, advocaat-vennoot Altius
Webinar 4. Zakelijke rechten en omgevingsvergunningen
Mr. Carlos De Wolf, advocaat-vennoot De Wolf & Vennoten Advocaten
Mr. Charlotte De Wolf, advocaat De Wolf & Vennoten Advocaten
» Bekijk alle artikels: Successie & Vermogen, Verbintenissen & Goederen, Verzekeringen & Aansprakelijkheid


















