Fiscale visitatie:
wat zijn uw rechten en plichten?
Mr. Maxim Vermeiren en mr. Tayfun Anil (Tiberghien)
Webinar op dinsdag 25 november 2025
SUMMER DEAL 2025
10 webinars on demand naar keuze
10 webinars on demand voor €595
OVB – IBJ – ITAA – FSMA – BIV – NKN – Sam-Tes
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker ons jaarabonnement
Krijg toegang tot +150 opleidingen
Live & on demand webinars
Voor uzelf en/of uw medewerkers
Boek 7 BW. Nieuwe regels voor
bijzondere contracten op komst
Prof. dr. Thijs Tanghe en mr. Tijl Eggers (Eubelius)
Webinar op dinsdag 21 oktober 2025
Fiscale regularisatie:
de vijfde ronde komt er aan
Mr. Stijn De Meulenaer (Everest)
Webinar op dinsdag 30 september 2025
Zekerheden anno 2025
: een update aan de hand van
wetgeving en rechtspraak
Mr. Ivan Peeters (NautaDutilh)
Mr. Philip Van Steenwinkel (Hogan Lovells)
Webinar op dinsdag 14 oktober 2025
Verzekeringen. Wet van 17 maart 2024 betreffende de termijnen en de sancties voor de verzekeringsprestaties (LegalNews)
Auteur: Marc Vandecasteele (LegalNews)
Op 2 april 2024 werd de Wet van 17 maart 2024 betreffende de termijnen en de sancties voor de verzekeringsprestaties gepubliceerd in het Staatsblad.
De Wet regelt de termijnen en de sancties voor de verzekeringsprestaties omdat momenteel de schadevergoeding slechts in sommige verzekeringstakken gekoppeld is aan termijnen.
De kwestie van de betalingstermijn en voor de verzekeringsprestaties van de verzekeraars is nauwgezet geregeld voor bepaalde takken: BA Motorrijtuigen, Brand, Leven en Aanvullende Pensioenen.
Voor de andere takken zijn er dan weer geen bepalingen. Deze situatie laat duidelijk te wensen over voor de verzekerden en de benadeelden die schade hebben geleden. In het kader van de consumentenbescherming leek het wenselijk om te voorzien in een algemeen wettelijk kader voor de afwikkeling van schadegevallen.
» Bekijk alle artikels: Verzekeringen & Aansprakelijkheid