Aansprakelijkheid van medische beroepsbeoefenaars en zorginstellingen anno 2027
Prof. dr. Christophe Lemmens (Dewallens & partners)
Webinar op vrijdag 15 oktober 2027
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker onze voordeelformules!
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Met tussenkomst van de kmo-portefeuille
Generatieve AI
in de juridische praktijk
Dr. Wim De Mulder (KU Leuven)
Webinar op donderdag 25 februari 2027
De rationalisatie van de gezondheidszorg binnenkort in werking (EQUAL Partners)
Auteur: Margaux Kerkhofs (EQUAL Partners)
Publicatiedatum: 29/11/2018
In een blog van juli,bespraken we de wet 19/07/2018 betreffende de gebundelde financiering van de laagvariabele ziekenhuiszorg. Hierbij wordt een nieuwe financiering van de ziekenhuisactiviteit ingevoerd,namelijk het globaal prospectief bedrag per opname.
Wij hadden gepreciseerd dat de uitvoeringsmodaliteiten van deze nieuwe vorm van financiering door de Koning zou worden bepaald.
Het is snel gedaan. Begin november keurde de Ministerraad het ontwerp van Koninklijk Besluit goed ter uitvoering van de wet van 19 juli 2018 betreffende de gebundelde financiering van de laagvariabele ziekenhuiszorg. In dit stadium is het globaal prospectief bedrag per opname enkel toepasbaar voor een specifieke groep van patiënten, namelijk de laagvariabele patiëntengroep. Dit is een groep patiënten waarvoor de zorg goed standaardiseerbaar is en weinig varieert van patiënt tot patiënt en van ziekenhuis tot ziekenhuis.
Het ontwerp van koninklijk besluit voorziet in verschillende uitvoeringsmodaliteiten van de wet van juli 2018, zoals:
- De aanduiding en definitie van de laagvariabele patiëntengroepen
- De verstrekkingen en verblijven die niet gedekt zijn door het globaal prospectief bedrag
- De berekeningsmethode van het globaal prospectief bedrag per opname, voor elk van de laagvariabele patiëntengroepen
- De jaarlijkse herberekening van het globaal prospectief bedrag per patiëntengroep
- Het persoonlijk aandeel van de rechthebbenden voor de verstrekkingen die worden vergoed via het globaal prospectief bedrag
Het is voorzien dat deze nieuwe financieringsvorm inwerking zal treden op 1 januari 2019. Dit koninklijk besluit zal dan ook binnenkort worden aangenomen.
» Bekijk alle artikels: Medisch & Pharma
Sorry, we couldn't find any posts.









