Bestuurdersaansprakelijkheid
bij cyberincidenten
Dhr. Bernd Fiten en dhr. Bram Goetry (CRANIUM)
Webinar op vrijdag 29 januari 2027
Generatieve AI
in de juridische praktijk
Dr. Wim De Mulder (KU Leuven)
Webinar op donderdag 25 februari 2027
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker onze voordeelformules!
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Cryptomunten en de fiscaliteit
Mr. Dave van Moppes (Tuerlinckx Advocaten)
Webinar op donderdag 28 januari 2027
Russisch handelsmerk in 2025 (Novagraaf)
Auteur: Anouk Esveld (Novagraaf)
Sinds het begin van het Russisch-Oekraïens conflict in februari 2022, hebben veel buitenlandse bedrijven hun activiteiten in Rusland gestaakt. Hierdoor dreigen ze hun merkbescherming te verliezen na drie jaar niet-gebruik.
We stellen vast dat derde partijen bekende merken deponeren in Rusland. Tot nu toe, werden dergelijke aanvragen geweigerd door het Russische merkenbureau.
Als verweer kan de derde partij een doorhalingsactie van het oudere merk inleiden als het merk gedurende drie jaar niet werd gebruikt in Rusland. De procedure is redelijk eenvoudig: de derde partij moet een pre-procesbrief sturen voordat hij de niet-gebruiksprocedure start. De merkhouder heeft twee maanden om de zaak minnelijk te schikken, Indien het merk niet gebruikt wordt kan men bijvoorbeeld instemmen met het nieuwe depot of zijn merk verkopen.
Begin 2025 zullen veel buitenlandse bedrijven het gebruik van hun merk drie jaar gestaakt hebben. Het is dus hoog tijd om na te denken welke actie kan worden ondernomen of het verlies van het merk te vermijden. Dit benadrukt het belang van het identificeren van uw intellectuele-eigendomsrechten en versterken van uw IE-portefeuille en bedrijfsresultaten. Lees nu onze handleiding voor IE-audits.
Bron: Novagraaf
» Bekijk alle artikels: IT & IP













