Antiwitwasverplichtingen
voor de advocaat
Mr. Stijn De Meulenaer (Everest Advocaten)
Webinar op vrijdag 12 juni 2026
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker ons jaarabonnement
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Met tussenkomst van de kmo-portefeuille
Boek 7 BW en de impact voor vasteprijsovereenkomsten
Mr. Joris De Vos en mr. Valentine Vandendriessche (Dentons)
Webinar op vrijdag 12 juni 2026
Mededingingsrecht:
recente ontwikkelingen
Mr. Melissa Van Schoorisse (Covington)
Webinar op vrijdag 25 september 2026
Deontologie van advocaten:
drie capita selecta
Mr. Frank Judo (Liedekerke / Stafhouder balie Brussel)
Webinar op dinsdag 26 mei 2026
Digitale fraude:
bancaire en juridische aandachtspunten
Mr. Stijn De Meulenaer (Everest Advocaten)
Webinar op donderdag 2 juli 2026
Risico’s van door AI gegenereerde beelden: de GBA ondertekent gezamenlijke verklaring (GBA)
Auteur: GBA
Gegevensbeschermingsautoriteiten over de hele wereld hebben vandaag een gezamenlijke verklaring gepubliceerd en ondertekend over door AI gegenereerde beelden.
Deze verklaring vertegenwoordigt het gemeenschappelijke standpunt van 61 autoriteiten en is gepubliceerd als reactie op de ernstige bezorgdheid over artificiële intelligentie (AI)-systemen die realistische beelden en video’s genereren van identificeerbare personen, zonder hun medeweten en zonder hun toestemming. De ondertekenaars zijn vooral bezorgd over de schade voor kinderen.
De GBA, voor wie privacyvriendelijke AI en het beschermen van de persoonsgegevens van minderjarigen belangrijke aandachtspunten zijn, is een van de 61 ondertekenaars van deze “Joint Statement on AI-Generated Imagery and the Protection of Privacy”.
De gezamenlijke verklaring werd gecoördineerd door de International Enforcement Cooperation Working Group (IEWG) van de Global Privacy Assembly (GPA).
U kunt deze gezamenlijke verklaring hier lezen.
Bron: GBA
» Bekijk alle artikels: Innovation & AI, Privacy & Gegevensbescherming
















