Antiwitwaskader:
de fundamentele wijzigingen
vanaf 10 juli 2027
Mr. Stijn De Meulenaer (Everest)
Webinar op vrijdag 16 april 2026
Generatieve AI
in de juridische praktijk
Dr. Wim De Mulder (KU Leuven)
Webinar op donderdag 25 februari 2027
Cryptomunten en de fiscaliteit
Mr. Dave van Moppes (Tuerlinckx Advocaten)
Webinar op donderdag 28 januari 2027
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker onze voordeelformules!
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Met tussenkomst van de kmo-portefeuille
Bestuurdersaansprakelijkheid
bij cyberincidenten
Dhr. Bernd Fiten en dhr. Bram Goetry (CRANIUM)
Webinar op vrijdag 29 januari 2027
Risico’s van door AI gegenereerde beelden: de GBA ondertekent gezamenlijke verklaring (GBA)
Auteur: GBA
Gegevensbeschermingsautoriteiten over de hele wereld hebben vandaag een gezamenlijke verklaring gepubliceerd en ondertekend over door AI gegenereerde beelden.
Deze verklaring vertegenwoordigt het gemeenschappelijke standpunt van 61 autoriteiten en is gepubliceerd als reactie op de ernstige bezorgdheid over artificiële intelligentie (AI)-systemen die realistische beelden en video’s genereren van identificeerbare personen, zonder hun medeweten en zonder hun toestemming. De ondertekenaars zijn vooral bezorgd over de schade voor kinderen.
De GBA, voor wie privacyvriendelijke AI en het beschermen van de persoonsgegevens van minderjarigen belangrijke aandachtspunten zijn, is een van de 61 ondertekenaars van deze “Joint Statement on AI-Generated Imagery and the Protection of Privacy”.
De gezamenlijke verklaring werd gecoördineerd door de International Enforcement Cooperation Working Group (IEWG) van de Global Privacy Assembly (GPA).
U kunt deze gezamenlijke verklaring hier lezen.
Bron: GBA
» Bekijk alle artikels: Innovation & AI, Privacy & Gegevensbescherming
















