Boek 7 BW.
Een praktische checklist voor ondernemingen
Prof. dr. Thijs Tanghe en mr. Tijl Eggers (Eubelius)
Webinar op donderdag 2 juli 2026
Mededingingsrecht:
recente ontwikkelingen
Mr. Melissa Van Schoorisse (Covington)
Webinar op vrijdag 27 maart 2026
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker ons jaarabonnement
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Met tussenkomst van de kmo-portefeuille
Deontologie van advocaten:
drie capita selecta
Mr. Frank Judo (Liedekerke / Stafhouder balie Brussel)
Webinar op dinsdag 26 mei 2026
Gedingkosten mogen de consument niet tegenhouden of ontmoedigen Cass. 2 mei 2025 (Recht op zaterdag)
Het cassatieberoep is gericht tegen het vonnis in hoger beroep van de rechtbank van eerste aanleg Limburg, afdeling Hasselt, van 2 oktober 2023, gewezen op verwijzing na arrest van het Hof van 9 oktober 2020.
Wanneer beschermingsbepalingen de consument het recht verlenen om zich tot een rechter te wenden teneinde het oneerlijke karakter van een contractueel beding te laten vaststellen en dit beding buiten toepassing te laten verklaren, mogen nationale procedurebepalingen omtrent de gedingkosten de consument niet tegenhouden of ontmoedigen.
De appelrechter die, gelet op het wederzijdse gelijk en ongelijk van de partijen in het raam van onderhavige procedure in een context van consumentenbescherming, de gedingkosten bij helften verdeelt en de rechtsplegingsvergoeding omslaat, zonder na te gaan of de kosten aan de zijde van de consument hem niet zouden hebben tegengehouden of ontmoedigd, verantwoordt zijn beslissing niet naar recht.
» Bekijk alle artikels: Handel & Consument















