Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker ons jaarabonnement
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Met tussenkomst van de kmo-portefeuille
Generatieve AI
in de juridische praktijk
Dr. Wim De Mulder (KU Leuven)
Webinar op donderdag 25 februari 2027
Digitale fraude:
bancaire en juridische aandachtspunten
Mr. Stijn De Meulenaer (Everest Advocaten)
Webinar op donderdag 2 juli 2026
Boek 7 BW.
Een praktische checklist voor ondernemingen
Prof. dr. Thijs Tanghe en mr. Tijl Eggers (Eubelius)
Webinar op donderdag 2 juli 2026
Mededingingsrecht:
recente ontwikkelingen
Mr. Melissa Van Schoorisse (Covington)
Webinar op vrijdag 25 september 2026
Vertalingen uit het Russisch in het kader van een procedure. Cass. 2 september 2025 (Recht op zaterdag)
De argumentatie van schendingen van EVRM en Grondwet door het hof van beroep te Antwerpen, correctionele kamer, op 4 april 2025, is in casu ongegrond volgens het Hof van Cassatie op 2 september 2025.
Uit het enkele feit dat de rechter de kritiek van een beklaagde op de kwaliteit van vertalingen of zijn verzoek om het verhoor van een getuige verwerpt op grond van een geheel van redenen en daaraan toevoegt dat dit doet vermoeden dat die kritiek en dat verzoek worden geformuleerd om louter procedurele redenen en als mogelijke cassatiegrond, kan geen hoge graad van vijandschap tegenover die beklaagde worden afgeleid.
Met het oordeel dat de vertalingen inzake de audio bij de videobeelden volledig overeenstemmen met de videobeelden stelt het hof enkel vast dat de uit het Russisch vertaalde gezegdes overeenkomen met wat op de videobeelden is te zien. Dit oordeel vereist van de appelrechters geen kennis van het Russisch.
» Bekijk alle artikels: Geschillen & Procedure













