Grensoverschrijdende sociale zekerheid
anno 2026: een update

Dhr. Bruno De Pauw (RSZ)

Webinar op vrijdag 20 november 2026


Regels en afspraken op de werkvloer.
Arbeidsovereenkomst, arbeidsreglement of policy?

Mr. Sieglien Huyghe (Claeys & Engels)

Webinar op vrijdag 27 februari 2026


Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?

Overweeg dan zeker ons jaarabonnement 

 

Krijg toegang tot +250 opleidingen

Live & on demand webinars

Met tussenkomst van de kmo-portefeuille


Ontslag van A tot Z:
recente rechtspraak en bescherming van bedrijfsgeheimen

Mr. Kato Aerts en mr. Sarah Witvrouw (Lydian)

Webinar op vrijdag 6 maart 2026


Discriminatie op de werkvloer:
de laatste ontwikkelingen

Mr. Inger Verhelst (Claeys & Engels)

Webinar op donderdag 24 september 2026


Arbeidsongeschiktheid wegens ziekte en arbeidsduur: de grondige wijzigingen

Mr. Julie De Maere en mr. Sieglien Huyghe (Claeys & Engels)

Webinar op donderdag 26 maart 2026

Ontslag om dringende reden: ‘controle’ vragen aan arbeidsrechtbank is te vaag. Cass. 20 oktober 2025 (Recht op zaterdag)

Auteur:Marc Vandecasteele (Recht op zaterdag)

De feiten en de voorafgaande procedure

Bij brief van 8 juni 2022 werd een werknemer (tewerkgesteld sedert 1 december 2021) om dringende redenen ontslagen.

Op 15 juni 2022 stuurde de werknemer een verzoekschrift toe aan de arbeidsrechtbank te Eupen waarin gevraagd werd het ontslag om dringende redenen te controleren.

De werkgever voerde bij conclusie van 3 oktober 2022 aan dat het voorwerp van de vordering onduidelijk was, zodat de vordering onontvankelijk, minstens ongegrond was. Bij vonnis van 23 maart 2023 werd de vordering onontvankelijk verklaard.

Bij verzoekschrift van 6 juli 2023 stelde de werknemer hoger beroep in bij het arbeidshof te Luik, dat ontvankelijk maar ongegrond werd verklaard.

De visie van het Hof van Cassatie

De appelrechter stelt vast dat de werknemer-eiser noch in het gedinginleidende verzoekschrift noch in een conclusie voor de eerste rechter een concrete vordering stelt en dat hij pas in hoger beroep, vertegenwoordigd door een advocaat, bij appelconclusie een concrete vordering stelde.

Met de reden dat de werkgever-verweerster zich door de niet-geconcretiseerde vordering niet voldoende heeft kunnen verweren en haar belangen geschaad zijn, verwerpt en beantwoordt de appelrechter het verweer van de werknemer-eiser dat er in de concrete omstandigheden geen sprake kan zijn van belangenschade gelet op de daadwerkelijke verdediging door de werkgever-verweerster, en kan hij wettig oordelen dat de belangen van de werkgever-verweerster geschaad werden in de zin van artikel 861, eerste lid, Gerechtelijk Wetboek.

Het middel kan in zoverre niet worden aangenomen.

Lees hier het volledige arrest

» Bekijk alle artikels: Arbeid & Sociale zekerheid

Boeken in de kijker: