Interne onderzoeken
onder de wet private opsporing

Mr. Inger Verhelst en mr. Matthias Vandamme

(Claeys & Engels)

Webinar op donderdag 9 oktober 2025


Grensoverschrijdende sociale zekerheid anno 2025:
een update inclusief recente rechtspraak

Dhr. Bruno De Pauw (RSZ)

Webinar op vrijdag 21 november 2025


Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?

Overweeg dan zeker ons jaarabonnement 

 

Krijg toegang tot +150 opleidingen

Live & on demand webinars

Voor uzelf en/of uw medewerkers


Een Belg tewerkstellen in meerdere landen:
cruciale aandachtspunten

Mr. Sandrine Schaumont, mr. Febe Willems

en mr. Stefanie Van de Perre (Deloitte)

Webinar op donderdag 16 oktober 2025


SUMMER DEAL 2025
10 webinars on demand naar keuze

10 webinars on demand voor €595

OVB – IBJ – ITAA – FSMA – BIV – NKN – Sam-Tes


Arbeidsrecht: wat brengt 2026?

Mr. Mieke Deconinck en mr. Veerle Van Keirsbilck

(Claeys & Engels)

Webinar op donderdag 6 november 2025

 

Ongeschikte woning voor buitenlandse arbeidskrachten en veroordeling uitzendkantoor. Cassatie-arrest van 29 oktober 2024 (LegalNews)

Auteur: Marc vandecasteele (LegalNews)

Het cassatieberoep is gericht tegen het arrest van het hof van beroep te Gent, correctionele kamer, van 29 september 2023, dat als volgt besliste.

“[De eiseres] wijst er zelf op dat zij er ingevolge een sectorale reglementering toe is gehouden om alles in het werk te stellen opdat een migrerende uitzendkracht zo snel als mogelijk een woonruimte zou vinden. De sectorale reglementering schrijft ook voor dat het uitzendbureau ervoor moet zorgen dat de aangeboden woonruimte beantwoordt aan de verschillende toepasselijke reglementeringen […]. De te last gelegde misdrijven kaderen in de verwezenlijking van het doel van [de eiseres] en de waarneming van haar belangen. Ze zijn haar materieel toerekenbaar.

Het betreft geen éénmalige of accidentele fout. [De eiseres] heeft haar personeel onvoldoende opgeleid om aan deze sectorale verplichtingen te voldoen. Het hof [van beroep] verwijst naar de verklaring van [een] lid van het directiecomité van [de eiseres], die stelde dat mensen die elkaar niet kennen in één woning mogen samenwonen als ze daar zelf voor kiezen. Het was hem niet bekend dat een eengezinswoning niet zonder meer als kamerwoning mag worden verhuurd. Er was binnen de rechtspersoon manifest onvoldoende aandacht voor de wettelijke omkadering en de woonkwaliteitsvereisten. Dit staat in causaal verband met de opzettelijk gepleegde misdrijven die het personeel voor haar rekening pleegde. Bijgevolg kunnen de misdrijven ook moreel aan [de eiseres] worden toegerekend.”

Volgens het Hof van Cassatie kan het arrest naar recht oordelen dat de eiseres heeft gehandeld met het vereiste deelnemingsopzet en de misdrijven haar als rechtspersoon moreel kunnen worden toegerekend.

Lees hier het Cassatie-arrest van 29 oktober 2024

» Bekijk alle artikels: Arbeid & Sociale zekerheid

Boeken in de kijker: