Mobiliteitsbudget en Cafetariaplannen anno 2026
Mr. Jan Lein (Claeys & Engels)
Webinar op vrijdag 23 januari 2026
Conflicten met de RSZ:
aandachtspunten in 2026
Mr. Bart Adriaens en mr. Veerle Van Keirsbilck (Claeys & Engels)
Webinar op vrijdag 24 april 2026
Privacy en gezondheidsgegevens:
recente ontwikkelingen
Mr. An Vijverman (Dewallens & Partners)
Webinar op donderdag 5 februari 2026
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker ons jaarabonnement
Krijg toegang tot +150 opleidingen
Live & on demand webinars
Voor uzelf en/of uw medewerkers
Regels en afspraken op de werkvloer.
Arbeidsovereenkomst, arbeidsreglement of policy?
Mr. Sieglien Huyghe (Claeys & Engels)
Webinar op vrijdag 27 februari 2026
Ontslag van A tot Z:
recente rechtspraak en bescherming van bedrijfsgeheimen
Mr. Kato Aerts en mr. Sarah Witvrouw (Lydian)
Webinar op vrijdag 6 maart 2026
Geolokalisatiesysteem in bedrijfswagen: de GBA spreekt zich uit (Lydian)
Auteur: Isabel Plets (Lydian)
De Beslissing
Wat geolokalisatiesysteem in bedrijfswagens (technici die dagelijks verplaatsingen doen voor installeren, onderhouden, en herstellen toestellen bij klanten) betreft:
- gerechtvaardigd belang is een correcte rechtsgrond, zij het om prestaties van werknemers te controleren, dan wel om logistieke en economische efficiëntie na te streven, namelijk de optimalisatie van het beheer van de professionele verplaatsingen van werknemers.
- toegelaten verwerkte gegevens: locatie wagen, gereden kilometers, begin- en eindtijden, reisduur en stoptijden.
- permanente gegevensregistratie is disproportioneel: impliceert geen toegang door werkgever tot gegevens maar ook geen registratie door verwerker van periodes buiten arbeidstijd.
- in casu was er onvoldoende en onvolledige informatie over alle doeleinden van verwerking (bv. controle op gepresteerde werkuren niet vermeld), terwijl de verzamelde persoonsgegevens wel voor dat doel zijn aangewend en de categorieën van persoonsgegevens die verwerkt werden waren op niet-exhaustieve wijze opgesomd, gezien de opsomming eindigde in “et cetera”: deze onvolledige opsomming van de persoonsgegevens die aldus worden verwerkt maken het onmogelijk om de impact die de verwerking zal hebben te beoordelen (dat is niet duidelijk genoeg).
- het volstaat dat de werkgever het systeem deactiveert buiten arbeidstijd, het is niet nodig dat de werknemer eigenhandig het systeem kan deactiveren.
Twee best practices volgens de Geschillenkamer:
- best de werknemer de mogelijkheid geven om het systeem zelf te (des)activeren, zeker bij flexibele uren.
- aparte overeenkomst of bijlagen bij de arbeidsovereenkomst om werknemers te informeren over het geolokalisatiesysteem (opmerking auteur: policy of arbeidsreglement is wat mij betreft evenzeer goed).
» Bekijk alle artikels: Arbeid & Sociale zekerheid, Privacy & Gegevensbescherming

















