Grensoverschrijdende sociale zekerheid
anno 2026: een update
Dhr. Bruno De Pauw (RSZ)
Webinar op vrijdag 20 november 2026
Loontransparantie anno 2027
Mr. Dieter Dejonghe en mr. Veerle Van Keirsbilck
(Claeys & Engels)
Webinar op donderdag 18 februari 2027
Arbeidsovereenkomsten onder de loep:
een must in 2026
Mr. Kato Aerts en mr. Sarah Witvrouw (Lydian)
Webinar op vrijdag 2 oktober 2026
Tewerkstelling van buitenlandse
werknemers anno 2026
Mr. Sophie Maes en mr. Simon Albers (Claeys & Engels)
Webinar op vrijdag 23 oktober 2026
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker onze voordeelformules!
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Met tussenkomst van de kmo-portefeuille
Discriminatie op de werkvloer:
de laatste ontwikkelingen
Mr. Inger Verhelst (Claeys & Engels)
Webinar op donderdag 24 september 2026
Conventionele anciënniteit – als het beding te vaag is ben je er niet veel mee. Arbeidshof Luik 16 september 2024 (Recht op zaterdag)
Auteur: Marc Vandecasteele (Recht op zaterdag)
De clausule
« L’employeur s’engage, via ce contrat, à la reprise de l’ancienneté contractuelle acquise chez l’ancien employeur du travailleur »
Op basis van deze clausule stelde de werkneemster dat de anciënniteit die zij bij haar vorige werkgever heeft verworven, moest worden meegerekend bij de berekening van haar opzegtermijn.
Het arrest van het arbeidshof te Luik van 16 september 2024
Overeenkomstig artikel 5.65, 5° van het Burgerlijk Wetboek kan de algemeenheid van de bewoordingen niet tot de conclusie leiden dat deze anciënniteit betrekking zou hebben op “alles wat voortvloeit uit de rechten uit de arbeidsovereenkomst.”
Bovendien vermeldt deze clausule op geen enkele manier – en zeker niet uitdrukkelijk – de beëindiging van de arbeidsovereenkomst, de duur van de opzegtermijn of het bedrag van de vergoeding in plaats van opzegging.
Het hof heeft daarnaast onderzocht wat de gemeenschappelijke bedoeling van de partijen was.
Na analyse is het hof tot het besluit gekomen dat de werkneemster zich niet kan beroepen op de bij haar vorige werkgever verworven anciënniteit voor de berekening van haar opzegtermijn.
» Bekijk alle artikels: Arbeid & Sociale zekerheid













