Omgevingsprocedure:
de allerlaatste ontwikkelingen
Mr. Bart De Becker (De Becker Advocaten)
Webinar op donderdag 26 november 2026
Overname van een handelszaak:
15 knelpunten onder de loep
Mr. Vanessa Ramon en mr. Mariël Van Vynckt (Cygnus Advocaten)
Webinar op donderdag 18 maart 2027
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker onze voordeelformules!
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Met tussenkomst van de kmo-portefeuille
Aansprakelijkheid voor gebrekkige producten:
de uitbreiding van Boek 6 BW
(inclusief handboek)
Dhr. Constant De Koninck (Rekenhof)
Webinar op donderdag 20 mei 2027
Koop-verkoop van onroerend goed:
obstakels uit de praktijk
Mr. Jérémy Vanderheyde en mr. Karel Veuchelen
(Scale / Schoups)
Webinar op donderdag 19 november 2026
Generatieve AI
in de juridische praktijk
Dr. Wim De Mulder (KU Leuven)
Webinar op donderdag 25 februari 2027
Concordantietabel Boek 7 (Blog Privaatrecht)
Auteurs: Frederik Van den Abeele en Florian Pollefeyt (Blog Privaatrecht)
Bij ministerieel besluit van 15 juni 2021 werd de commissie tot hervorming van het overeenkomstenrecht opgericht. Het betreft de hervorming van het bijzondere contractenrecht, vermits het gemeen contractenrecht met de invoering van Boek 5 eerder al bij de tijd gebracht werd. Het voorzitterschap van deze commissie is in handen van prof. dr. Bernard Tilleman en prof. dr. Paul-Alain Foriers.
Op 16 april 2024 werd een eerste keer een wetsvoorstel houdende invoeging van boek 7 “Bijzondere contracten” in het Burgerlijk Wetboek in de Kamer ingediend. Door de verkiezingen werd het federale parlement in mei 2024 ontbonden. Deze periode werd benut om over het ingediende wetsvoorstel een publieke consultatie te organiseren. Deze consultatie vond plaats in oktober 2024. Op basis van deze consultatie werden de teksten van Boek 7 verder aangescherpt. Op 20 februari 2025 werd een bijgewerkt wetsvoorstel in het parlement ingediend dat op dit ogenblik voor adviesverlening bij de Raad van State ligt.
Boek 7 moderniseert niet enkel het bijzondere contractenrecht, maar houdt ook in belangrijke mate vast aan vele gekende uitgangspunten uit het oud Burgerlijk Wetboek. Om de toegankelijkheid van Boek 7 te vergroten en juridisch onderzoek te vergemakkelijken, werkten drs. Florian Pollefeyt en dr. Frederik Van den Abeele een concordantietabel uit. Een uitermate nuttig instrument dat we graag via deze blog aan onze lezers ter beschikking stellen. De concordantietabel kan u hier terugvinden.
We hopen met deze tabel – die doorheen het parlementair proces waarschijnlijk nog (licht) zal wijzigen – bij te dragen aan de toegankelijkheid en verdere verspreiding van Boek 7. Zodra het parlementair proces in een eindfase zit, mag u op deze blog ook een eerste, uitgebreidere analyse van Boek 7 verwachten.
Bron: Blog Privaatrecht
» Bekijk alle artikels: Verbintenissen & Goederen


















