Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?

Overweeg dan zeker onze voordeelformules!

 

Krijg toegang tot +250 opleidingen

Live & on demand webinars

Met tussenkomst van de kmo-portefeuille


Tewerkstelling van buitenlandse
werknemers anno 2026

Mr. Sophie Maes en mr. Simon Albers (Claeys & Engels)

Webinar op vrijdag 23 oktober 2026


Ontslag van A tot Z anno 2027

Mr. Kato Aerts, mr. Katrien Coenen

en mr. Sarah Witvrouw (Lydian)

Webinar op donderdag 25 februari 2027


Grensoverschrijdende sociale zekerheid
anno 2026: een update

Dhr. Bruno De Pauw (RSZ)

Webinar op vrijdag 20 november 2026


Bonusbeleid anno 2027.
Warrants en CAO nr. 90 onder de juridische loep

Mr. Mieke Deconinck en mr. Jan Lein (Claeys & Engels)

Webinar op vrijdag 29 januari 2027


Overname van een handelszaak:
15 knelpunten onder de loep

Mr. Vanessa Ramon en mr. Mariël Van Vynckt (Cygnus Advocaten)

Webinar op donderdag 18 maart 2027

Wat gebeurt er als het Grondwettelijk Hof het Onstlagdecreet vernietigt? (Publius)

Auteur: Dirk Van Heuven (Publius)

Eerst dit. Artikel 8 van de Bijz.W. Grondwettelijk Hof laat toe dat het Hof, indien zij dit nodig oordeelt, bij wege van algemene beschikking, de gevolgen van de vernietigde bepalingen bepaalt die als gehandhaafd moeten worden beschouwd of voorlopig gehandhaafd worden voor de termijn die het vaststelt. De Vlaamse overheid moet ernstig overwegen om, in ondergeschikte orde, te vragen dat een gebeurlijke vernietiging slechts uitwerking krijgt voor de toekomst. Anders dreigen pijnlijke situaties.

De kans is reëel dat de vernietiging van het Ontslagdecreet kan leiden tot de reïntegratie van de betrokken statutaire ambtenaar in het lokaal bestuur en tot retroactieve betaling van de niet-uitbetaalde wedden.

Immers, niettegenstaande de 60-dagen termijn voor de Raad van State verstreken is, kan na een vernietigingsarrest van het Grondwettelijk Hof gedurende niet minder dan 6 maanden een nieuw annulatieberoep bij de Raad van State worden aangetekend (artikel 18 Bijz.W. Grondwettelijk Hof).

We weten dat dit vanuit sociaalrechtelijk oogpunt vloeken in de kerk is, maar het punt is dat bij vernietiging van het Ontslagdecreet statutaire ambtenaren niet langer onderworpen zijn aan de klassieke ontslagregeling in de Wet Arbeidsovereenkomsten.

Bron: Publius

» Bekijk alle artikels: Arbeid & Sociale zekerheid

Boeken in de kijker: