Overname van een handelszaak:
15 knelpunten onder de loep
Mr. Vanessa Ramon en mr. Mariël Van Vynckt (Cygnus Advocaten)
Webinar op donderdag 18 maart 2027
Bonusbeleid anno 2027.
Warrants en CAO nr. 90 onder de juridische loep
Mr. Mieke Deconinck en mr. Jan Lein (Claeys & Engels)
Webinar op vrijdag 29 januari 2027
Ontslag van A tot Z anno 2027
Mr. Kato Aerts, mr. Katrien Coenen
en mr. Sarah Witvrouw (Lydian)
Webinar op donderdag 25 februari 2027
Grensoverschrijdende sociale zekerheid
anno 2026: een update
Dhr. Bruno De Pauw (RSZ)
Webinar op vrijdag 20 november 2026
Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?
Overweeg dan zeker onze voordeelformules!
Krijg toegang tot +250 opleidingen
Live & on demand webinars
Loontransparantie anno 2027
Mr. Dieter Dejonghe en mr. Veerle Van Keirsbilck
(Claeys & Engels)
Webinar op donderdag 18 februari 2027
De re-integratie en het “Terug naar werk-Traject” voor arbeidsongeschikte werknemers (Eska Law)
Auteur: Eska Law
Het re-integratietraject klinkt u waarschijnlijk als werkgever en werknemer bekend in de oren.
Ingeval een werknemer langdurig afwezig is door ziekte, dan kan een re-integratietraject worden opgestart om de werknemer zo weer de kans te geven om aan het werk te gaan.
Sinds 1 januari 2022 bestaat voor langdurig zieken ook de mogelijkheid om via het “Terug naar werk-Traject” het werk opnieuw aan te vatten.
Dit nieuwe traject werd ingevoerd bij het KB van 19 januari 2022 tot wijziging van het koninklijk besluit van 3 juli 1996 tot uitvoering van de wet betreffende de verplichte verzekering voor geneeskundige verzorging en uitkeringen, gecoördineerd op 14 juli 1994.
Hierbij werd afdeling VI quater van het KB van 8 november 2016 vervangen door een nieuwe afdeling VI quater waarbij de bepalingen van het “Terug Naar Werk-traject” werden ingevoerd.
Volgens de wet wordt met een “Terug naar werk-Traject” bedoeld elk traject dat tot doel heeft om de arbeidsongeschikte werknemer onder coördinatie van de “Terug Naar Werk-coördinator” zo snel mogelijk te ondersteunen bij het vinden van de gepaste begeleiding met het oog op de uitoefening van een tewerkstelling die past bij de mogelijkheden en noden van de werknemer” (artikel 100, §1/1 GVU-Wet)
Dit traject kan worden opgestart voor elke werknemer of werkloze die erkend arbeidsongeschikt is en die nog voldoende fysieke en psychische vermogens en vaardigheden heeft om de terugkeer naar de werkvloer mogelijk te maken.
Bij dit traject wordt een ondersteuning geboden door het ziekenfonds waarbij gezocht wordt naar een gepaste begeleiding via een ander werk, aangepast werk of een opleiding.
Het initiatief tot opstarten van het traject kan enerzijds komen van de adviserend arts van het ziekenfonds na een medisch onderzoek of door de werknemer/werkloze zelf door contact op te nemen met de “Terug naar werk-Traject” coördinator van het ziekenfonds.
Aan de hand van dit Traject tracht het RIZIV, personen die omwille van gezondheidsproblemen arbeidsongeschikt zijn, sneller te laten terugkeren op de werkvloer door hen op een professionele manier te begeleiden naar een aangepast werk.
Bronnen:
KB van 19 januari 2022 tot wijziging van het koninklijk besluit van 3 juli 1996 tot uitvoering van de wet betreffende de verplichte verzekering voor geneeskundige verzorging en uitkeringen, gecoördineerd op 14 juli 1994.
Artikel 100, §1/1 GVU-Wet.
Bron: Eska Law
» Bekijk alle artikels: Arbeid & Sociale zekerheid














