Wenst u meerdere opleidingen
te volgen bij LegalLearning?

Overweeg dan zeker onze voordeelformules!

 

Krijg toegang tot +250 opleidingen

Live & on demand webinars

Met tussenkomst van de kmo-portefeuille


Generatieve AI
in de juridische praktijk

Dr. Wim De Mulder (KU Leuven)

Webinar op donderdag 25 februari 2027


Aansprakelijkheid van medische beroepsbeoefenaars en zorginstellingen anno 2027

Prof. dr. Christophe Lemmens (Dewallens & partners)

Webinar op vrijdag 15 oktober 2027

Gebruiksvergoedingen tussen artsen aan een redelijk omzetpercentage zijn toegelaten – Cassatie 6 september 2021 (Prof. dr. Christophe Lemmens)

Auteur: Prof. dr. Christophe Lemmens (Dewallens & partners)

Kunnen twee artsen overeenkomen dat de ene praktijkruimten, materiaal, administratief en schoonmaakpersoneel ter beschikking stelt van de andere in ruil voor een bepaald percentage (20%) van het ereloon van de andere als forfaitaire gebruiksvergoeding?

Volgens het Hof van Cassatie wel, op voorwaarde dat het bedrag van het afgestane ereloon redelijk is t.o.v. de verleende tegenprestaties.

In hetzelfde arrest is ook te lezen dat de rechter niet gebonden is door de code van geneeskundige plichtenleer, die niet verbindend is verklaard en geen kracht van wet heeft:

‘Artikel 15, § 1, tweede lid, Artsenwet bepaalt dat de Koning, bij een in ministerraad overlegd besluit, bindende kracht kan verlenen aan de code van medische plichtenleer en aan de aanpassingen die door de nationale raad zouden worden gedaan. De code van geneeskundige plichtenleer, zoals hier van toepassing, is niet goedgekeurd bij een in ministerraad overlegd koninklijk besluit, en heeft derhalve geen verbindende kracht. Uit het voorgaande volgt dat de rechter niet gebonden is door de regels die vervat liggen in de code van geneeskundige plichtenleer, die geen kracht van wet hebben aangezien de code niet verbindend is verklaard.’

Lees hier het Cassatie-arrest van 6 september 2021

» Bekijk alle artikels: Medisch & Pharma

Sorry, we couldn't find any posts.

Boeken in de kijker: