Tegenwerpelijkheid en afdwingbaarheid van vermogensrechten aan de failliete boedel:
12 topics onder de loep (incl. boek)
Dr. Sander Baeyens (Freshfields)
Webinar op donderdag 8 juni 2023
Insolventierecht: het wetsontwerp houdende
omzetting van de Herstructureringsrichtlijn en houdende
diverse bepalingen inzake insolvabiliteit
Mr. Jürgen Egger en mr. Glenn Hansen (Deloitte Legal)
Webinar op dinsdag 19 september 2023
Inbeslagneming en verbeurdverklaring
Ook in de ondernemingssfeer
een vaak uitgesproken straf
Mr. Stijn De Meulenaer (Everest)
Webinar op donderdag 5 oktober 2023
De problematiek van de feitelijke bestuurder in het WVV :
een analyse, mede aan de hand van vijf typegevallen
(incl. boek)
Dr. Alexander Snyers (UAntwerpen)
Webinar op vrijdag 15 september 2023
Tijdelijke maatregelen genomen ten voordele van ondernemingen in moeilijkheden voor de laatste keer verlengd tot 30 september 2023 (LegalNews)
Auteur: Marc Vandecasteele (LegalNews)
Door de vertragingen opgelopen bij de omzetting van de herstructureringsrichtlijn worden de maatregelen van de wet van 21 maart 2021 voor de laatste keer verlengd tot 30 september 2023.
Lees hier het KB van 20 maart 2023, gepubliceerd in het Staatsblad van 31 maart 2023
Ondertussen werd eindelijk het wetsontwerp tot omzetting van Richtlijn (EU) 2019/1023 van het Europees Parlement en de Raad van 20 juni 2019 betreffende preventieve herstructureringsstelsels, betreffende kwijtschelding van schuld en beroepsverboden, en betreffende maatregelen ter verhoging van de efficiëntie van procedures inzake herstructurering, insolventie en kwijtschelding van schuld, en tot wijziging van Richtlijn (EU) 2017/1132 en houdende diverse bepalingen inzake insolvabiliteit op 25 mei 2023 goedgekeurd door de Kamer van Volksvertegenwoordigers.
» Bekijk alle artikels: Insolventie & Faillissement